Moda na Penthause’y

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Penthouse to z reguły luksusowy apartament o powierzchni przekraczającej 100 m². Apartamentowiec posiada duży taras, który znajduje się na najwyższym piętrze budynku zlokalizowanego w ekskluzywnej okolicy.

Mieszkania o takiej specyfice stanowią głównie wyznacznik wysokiej pozycji społecznej. Nieruchomości te nabywają głównie inwestorzy zagraniczni, a także polscy przedsiębiorcy. Decydują się oni na nie, ze względu na to, że te ekskluzywne mieszkania sprawdzają się nawet w okresach gorszej koniunktury.

Polscy inwestorzy często nabywają apartamenty, a potem wynajmują je pracownikom zagranicznych korporacji. Coraz widoczniejsza staje się moda na luksusowe mieszkania w wieżowcach, na szczycie których nigdy nie brakuje nowoczesnych penthouse’ów.

Dominującym miastem pod względem ofert dla najzamożniejszych klientów z pewnością jest Warszawa. Kraków również nie ma się czego wstydzić, ponieważ poza wspaniałymi widokami, jest drugim rynkiem apartamentów w Polsce. Jeśli chodzi o penthouse’y to ilość nie jest do końca zadowalająca. Jest to związane głównie z brakiem miejsc na tego typu inwestycje. Deweloperzy mimo to stawiają jednak na budowę tych ekskluzywnych nieruchomości,ale w nieco gorszym otoczeniu. Potencjalni nabywcy, często mają wymagania co do lokalizacji i wolą wybrać mieszkania usytuowane blisko rynku, Wisły lub nawet Kazimierza. W tej sytuacji wydaje się , że jedynym, logicznym wyjściem, jest przywracanie dawnego blasku kolejnym kamienicom. Jak się okazuje, brak miejsca na inwestycje w centrum miasta dla wymagających klientów jest też plusem, ponieważ pozytywnie odnosi się do zapomnianych już dzielnic Krakowa. Dużą popularnością cieszy się Stare Podgórze i Zabłodzie, gdzie już powstały ekskluzywne mieszkania z penthouse’ami na czele. Do tych inwestycji dojdą w najbliższym czasie kolejne, nie mniejsze inwestycje, którymi na pewno zainteresuje się nie jeden inwestor.

Niestety penthouse’y kierowane są głównie do najbogatszych odbiorców. Przeciętne ceny apartamentów w Krakowie kształtują się obecnie na poziomie od 9 000 do 14 000 zł/m². Ogólnie rzecz biorąc najdroższe są apartamenty w odrestaurowanych kamienicach, które znajdują się w z w ścisłym centrum miasta. Ceny za m² w takich apartamentach rozpoczynają się najczęściej dopiero od kwoty 15 000 zł/m² i nierzadko osiągają 20 000 zł/m².Ta cena jest dramatycznie wysoka dla przeciętnego Kowalskiego, dlatego często osoby takie wybierają mieszkania znajdujące się na obrzeżach miasta, lub w gorszych jego dzielnicach.

More to explorer